?

Suyu bebeginize sevdirin

Suyu bebeğinize sevdirin

Hem sizin hem de bebeğinizin hoşlanacağı bir banyo için suyu sevmesini sağlayın ve yıkanma işlemini 5 dakikadan fazla sürdürmeyin.

her konuda ilgi ve sevginize gereksinim duyan bebeğinizin bakımı sırasında karşılaşacağınız problemleri arka arkaya sıralamak gerekirse; banyo 'yaptıramamak' ilk beşte yer alır. kimi vakit su sıcaklığından kimi vakit da yanlış şampuan tercihi nedeniyle bebeğiniz huysuzluk yapabilir.

kış aylarında haftada 2 ya da 3 gün, yaz aylarında ise günaşırı banyo yapılmasını ideal gören uzmanlara göre; itina gösterip, dikkatli davranarak bebeğinize kahkahalar eşliğinde keyifli bir banyo yaptırabilirsiniz...nasıl mı ?

işte hem sizin hem de bebeğinizin hoşlanacağı türden bir banyonun sırları...

* odanın sıcaklığından emin olun.

* banyo yaptırdığınız yerden kazaya sebep olabilecek elektrikli aletleri ve kırılabilecek eşyaları uzaklaştırın.

* küvete doldurduğunuz suyun sıcaklığının el bileğinize damlattığınızda yakmayacak biçimde veya 36. 5-37 derece olması gerekiyor.

* bebeğinizi yavaş yavaş suya sokun. suyu sevmesini ve banyo yapmaktan hoşlanmasını sağlayın. aniden ağlarsa suyun sıcaklığını kontrol edin.

* bebeğinizi banyoda yalnız bırakmayın. bir şey unuttuysanız onu da yanınızda götürün.* önce vücudunun ön ve arkasını sabunlayın, daha sonra başını şampuanlayın.

* hekimin önerdiği biçimde göbek bakımını yapın.

* bebeğinizin burnunu ve kulaklarını nemli bir pamukla, kulağın dışta kalan kıvrımlarını ise yumuşak bir bezle temizleyin. kulak kanalına pamuklu çubuk sokmayın.

* ılık suya batırılmış pamukla göz kapaklarını temizleyin ancak her göz için ayrı pamuk kullanın.

* saçlarını yumuşak bebek tarağıyla tarayın.

* saç kurutma makinesi kullanmayın.

* banyo müddetinin 5 dakikayı geçmemesine itina gösterin.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder