?

Tabaginizi bolerek zayiflayin

Tabağınızı bölerek zayıflayın

Birçok kez rejim yaptınız. sıkıldınız. bunaldınız. " kibrit kutusu", " bir su bardağı", " 150 gram" gibi tanımlamalar sizi bunaltıyorsa derhal geri çekilmeyin. çaresi var!

kalori hesaplamaktan, puanları toplamaktan, karbonhidrat veya besin öğelerinin yüzdelerini anlayıp ve çeşitli besin gruplarının detaylarını incelemekten nefret ediyorsanız, yapacağınız şey çok basit! kolay, akılcı ve netice veren bu öneriyi siz de uygulayın. önce tabağınızı dört eşit bölüme ayırın.

her öğünde, tabağınızın dörtte birini proteinle doldurun. diğer dörtte birini nişastalı besinlerden birini yerleştirin ve geriye kalan yarısını da sebzeleri veya sebze ve meyveleri koyun. yediğiniz besinlerin dörtte biri proteinlerden, dörtte biri nişastadan ve geri kalanı (yani yarısı) düşük kalorili, yüksek posalı bitkisel esasa dayanan düşük glisemik endekse sahip, sebze ve meyvelerin dahil olduğu besinlerden oluşsun!

bu akılcı yöntemi her öğünde kullanabilirsiniz: kahvaltınızı sebzeli bir omlet, 1/2 greyfurt ve tam tahıllı kepekli, ince bir dilim ekmekten oluşturabilirsiniz. öğlenleri balık ızgara, salata (yağı az, sirke ve limonlu) ve haşlanmış pirinç veya makarnadan seçebilirsiniz. akşam yemeğinizi bir su bardağı yoğurt, zeytinyağlı taze fasulye, haşlanmış sebzeler ve ufak bir haşlanmış patatesle tamamlayabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder