?

Tatilinizi hazirlayin

Tatilinizi hazırlayın

Deniz, güneş, kum, uyku, eğlence... kısaca tatil! hazır mısınız ?iyi hazırlanmış bir cilt

peeling yapın. güneşe çıkmadan sekiz gün önce yüzünüze ve vücudunuza peeling yapın. ölü hücrelerden temizlenmiş olan teninizde bronzluğunuz daha pürüzsüz ve parlak olacaktır. peeling sert tabakayı yumuşatır.serum kullanın. yüzünüz için gece kreminizi geçici bir müddet bir serum ile tamamlayın. serum hem cildinizi güçlendirecek hem de cildinizin hassasiyetini azaltacaktır.güneşe alışın. yapılan istatistiklere göre güneşe hazırlıksız çıkarak şiddetle güneşe maruz kalan bir cilt, devamlı açık havada çalışan birinin cildinin taşıdığı riskten daha ciddi neticeleri olan riskler taşır. sonuç: ilk güneşli günlerden başlayarak cildinizi güneşe alıştırın, yavaş yavaş bronzlaşın.benlerinizi gözleyin. kaygılanmadan, itinalı davranarak benlerinizi dikkatle gözleyin. yeni meydana gelen, biçim, renk ve boy değiştirenler için bir dermatolog ile görüşmekten kaçınmayın. tertipli olarak kontrole gidin.sıkıntısız bir tatil

güneş çantası. yüz ve vücut için bir güneş ürünü, bir güneş sonrası ve gerektiğinde kullanmak üzere yüz için özel, koruyucu bir güneş bakımı edinin. ilk günler veya kısa süreli tatiller için yüksek koruma faktörlü ürünler alın. "kabile" durumunda yapılan tatiller için aile boyu tüpler, spor yapanlar için jel dokulular, az vakti olanlar içinse sprey biçiminde olan ürünler tercih edilebilir. tabi ki, en sevdiğiniz oto-bronzanınızı da almayı unutmayın!bulunduğunuz yerde öğleden sonraları için plan yapın. çok sıcak saatlerde (saat 12'den 16'ya kadar) gölgede kalın. zorunlulukları keyfe dönüştürün. bölgeyi keşfetmek için bir gezi yapın, ormanda dolaşın, çocuklar için etkinlikler düzenleyin: resim, okuma, grup oyunları gibi.hamile veya genç bir anne iseniz! yalnızca gebelik sırasında değil, doğumdan sonraki birkaç ayda daha güneşe çıkmak çok önerilmez çünkü cildiniz hala hormonal farklılıkların etkisindedir. güneşlenmekten sakının, yüksek korumalı ürünler kullanın ve risksiz bir bronzluk için oto-bronzan kullanın.bacaklarınızı rahatlatın. plajdan ayrılmadan önce, baldırlarınızın yarısına kadar gelen bir suyun içinde 5 dakika yürüyün, bu hem sıkılaşmak hem de güneşte genleşen damarların daralmasını sağlamak için lazımdır. aynı zamanda varis oluşumunu önlenmek için de olmazsa olmaz bir önlemdir.yerleşik fikirlere elveda

"ne kadar güneşlenirsem o kadar bronzlaşırım"

iyice korunmuş olsanız bile, uzun müddet güneşte kalmaktan sakının. 45 dakikalık bir güneşlenmenin sonunda bunun yalnızca 20 dakikası teninizi doyuracak. daha çok güneşlendiğinizde daha fazla bronzlaşmayacaksınız fakat güneş çarpma riskiyle karşı karşıya kalacaksınız. bundan başka, hepimizin bir maksimum bronzluk derecesi vardır ve daha fazla güneşlenmek bunu değiştirmeyecektir."hava sıcakken daha iyi bronzlaşılır"

sıcaklığın bronzlaştırıcı güçle hiç bir alakası yoktur. doğa bu konuda çok iyi düzenlenmiştir, çünkü en iyi bronzlaşılan saatler daha az sıcak olan ve sağlığımız için en yararlı olan saatlerdir. saat 12: 00'dan 16: 00'ya kadar olan sıcak saatlerde, güneş ışınları dik gelir, yakarlar ama bronzlaştırmazlar. cildinizi korumaya devam ederek gölgede veya güneşliğin altında kalın!"denize girmek güneş çarpmalarına karşı koruma sağlar"

denize girerek elde edilen ferahlık hissinin getirdiği hiç bir koruma yoktur. ışınlar suya da girerler, bu taktirde suya dayanıklı ürünler tercih etmenin önemi büyüktür!"gökyüzü kapalı, tehlike yok"

ne yazık ki hayır! gökyüzünün kapalı olması veya soğuk esen rüzgar güneş ışınlarının yoğunluğunu azaltmaz. oluşabilecek kötü sürprizleri önlenmek için, uygulamayı yenileme alışkanlığını ihmal etmeyin."güneşliğin gölgesinde harika bir biçimde korunulur"

güneşliğin altındayken bile güneş çarpmasıyla karşı karşıya kalınabilir! yansımaya dikkat edin, kumda % 20, suda % 5. bu rakamları aklınızda tutun, korunmayı ve çocukları korumayı unutmayın, gölgede bile!yüzünüzü daha da güzelleştirin !

tatildeyken cildinizin gündüz ve gece bakımını ihmal etmeyin. nemlenmiş ve bakımı tam olarak yapılmış teninizde bronzluğunuz daha parlak ve kalıcı olacaktır.göz çevresi, yüzdeki en duyarlı bölgedir. camlarında güneş filtresi olan gözlükler kullanın, bilhassa gözlerinizin rengi açık ise. böylelikle tahrişleri ve kırışıklıkları önlemiş olacaksınız.hayalinizdeki vücudu yaratın!

sıkı ve portakal kabuğu görünümünden uzak bir vücudun esas yardımcısı soğuk duş almaktır. bundan başka, topuklarınızdan başlayıp baldırlarınıza kadar çıkarak bacaklarınızda gezinen soğuk su, onlara güneşle geçmiş bir günün peşinden gereksinimleri olan rahatlığı verecektir.banyodan sonra ıslak kalmayın. yalnızca damlacıkların büyüteç görevi görerek yanık tehlikesiyle karşı karşıya bırakması değil, ayı zamanda vücut üstünden buharlaşan suyun ciltteki kurumayı artırdığını da unutmamak gerekmektedir.sıkı bir vücuda sahip olabilmek için hafif ve çeşitli besinleri tüketin. alkol ve sigara tüketiminizi en aza indirin; olasıysa tamamen bırakın, 1,5 litre su için ve uykunuzu almaya itina gösterin.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder