?

Uc katli salata tarifi

Üç katlı salata tarifi

Üç katlı salata (8 kişilik)üç katlı salata malzemeleri:

1 büyük atom salata

1 demet taze soğan

500 gr mayonez

3 çorba kaşığı zeytinyağı

450 gr bezelye (dondurulmuş)

350 gr kaşarpeyniri

400 gr pastırma

üç katlı salata tarifi:

atom salatayı ayıklayıp ince ince doğrayın. yıkayıp suyunu süzdükten sonra büyük bir kaseye alın. taze soğanı yıkayıp ayıkladıktan sonra ince halkalar durumunda doğrayın. soğan halkaıarını salatanın üstüne serpin.mayonezi zeytinyağı ile birlikte bir kaseye alıp çırpın. peşinden salatanın üstüne dökün ve bir bıçakla üstünü düzeltin.dondurulmuş bezelyenin çözülmesini beklemeden mayonezin üstüne serpin. peyniri rendenin iri kısmı ile rendeleyip bezelyenin üstüne serpin.pastırmayı yağsız bir tavada hafifçe kızartın. bir mutfak haylusunun üstüne alıp yağını çektirin. pastırma dilimlerini peynirin üstüne yerleştirin. salata kasesinin üstünü bir alüminyum folyo ile örtüp 12 saat buzdolabında bekletin.

yoğurtlu alternatifsalatayı daha hafif hazırlamak isteyenler mayonez yerine yoğurt kullanabilirler. 500 gr light yoğurdu iyice çırpıp peşinden tarifi aynen uygulayın. kilo problemi olmayanlar süzme yoğurt da kullanabilirler. süzme yoğurt daha fazla kalori içerir ama daha yoğun olduğundan kullanılmaya elverişlidir. bundan başka bir iki diş sarmısak da ilave edebilirsiniz. böylece salatanız daha güzel bir tat alır.afiyet olsun...

(üç katlı salata yemek tarifi, üç katlı salata yemeğinin yapılışı, üç katlı salata yemeği pişirmek, üç katlı salata yemeği nasıl yapılır ? )

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder