?

Yalitim puf noktalari

Yalıtım püf noktaları

Yangın kaçınılmazdır, kaçılmaz değil!yangın yalıtımı; yapı içinde yangının yayılmasını, bu nedenle zehirli gazların çıkışını geciktirerek yangın mahallinden kaçılması için lazım vakti kazandırır. yangını engellemez.malzemeleri ayırınyapılarda kullanılan malzemelerin ısı iletkenlik sayıları birbirlerinden farklıdır. ama yalnızca ısı iletkenlik değeri (λ) 0. 060kcal/mh°c değerinin altında olanlar ısı yalıtım malzemesi dir.pencerelerdeki ısı kayıplarını azaltmak için:- pencerelerin duvar ile birleştiği yerlerdeki boşluklar, silikon ve benzeri sızdırmaz malzeme ile kapatılmalıdır.

- iyi kapanmayan kanatların çevresine bir yanı yapışkan sünger şeritler yada özel plastik fitiller çekilerek hava kaçakları önlenmelidir.

- pencerelerde tek cam yerine çift cam kullanılmalıdır. ısı kayıpları, çift camlı pencerelerde tek cama göre yarı yarıya azdır.ev alırken çatıya dikkat !almak ya da kiralamak istediğiniz ev çatı katı olmasa dahi sızıntı, küf ve koku ara katları da etkileyeceğinden çatıyı kesinlikle gözden geçirin. eski ya da yeni olması, kullanılan malzemeler ve tahliye borularının durumu size genel bir bilgi verecektir.baktığınız kadar koklayın !sahip olmayı ya da oturmayı düşündüğünüz evi gezerken ilk olarak koklayın. küf ve rutubet kokusu evin su yalıtımı hakkında ciddi bir ipucudur.dokunarak bakın !ev seçerken tavanları, pencere kenarlarını hem gözle hem elle kontrol edin. rutubetten kaynaklanan kabarmalar gözle olmasa da elle belli olacaktır. bu arada boyadaki sararma sızıntıya işarettir.bodrum'u ihmal etmeyin.evinizin bodrumunu belli periyodlarda ziyaret edin. perde duvar, kiriş ya da kolonlarda nemden kaynaklanan siyah lekeler ya da pamukçuklar su yalıtım problemini gösterir.faturalarınızı kontrol edin.oturduğunuz evin ya da oturmayı düşündüğünüz evin faturalarını gözden geçirip başka faturalarla kıyaslayın. sapmalar evinizde çeşitli kullanım hatalarına ve yalıtım gerekliliklerine işaret eder.marka görmek iyidir.evlerin pencere ve kapılarında kullanılan ürünler üstünde marka arayın. marka çoğu zaman kalite ve satış sonrası hizmet anlamı taşır.tesisatınıza bir göz atın.tesisat yalıtımı enerji kayıp veya kazançları dışında, hattı oluşturan boruların terleme sebebiyle korozyona uğramasını ve ileride daha büyük bir soruna yol açmasını engeller.yangına karşıevinizde yangın merdiveni ve merdivene bakan pencereler olmalı. ama birde genel kullanılan malzemeleri kontrol edin. yanıcı ve zehirleyici özelliği olan ürünlere dikkat!gürültüye dikkat !evinizde pencereler kapalıyken çevre gürültüsü içeri giriyor mu ? alt, üst ve yan dairelerden konuşma ve ayak sesleri duyuluyor mu ? makine dairesinden gürültü geliyor mu ? birine bile cevabınız evetse yalıtımsız bir binadasınız.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder