?

Yanlis rejimin rejimini odemeyin

Yanlış rejimin rejimini ödemeyin

Şişmanlık nedir ?

dünya sağlık örgütü'nün sağlık raporunda şişmanlık, " vücutta fazla oranda yağ birikmesi neticesi ortaya çıkan ve kesinlikle tedavi edilmesi gereken bir sağlık problemi " olarak tanımlanmaktadır. yalnız olarak olduğu gibi komplikasyonları ile de yaşam süresini kısaltan ve yaşam kalitesini düşüren kronik bir hastalıktır. komplikasyonları arasında ilk akla gelenler: kalp - damar hastalıkları, kolesterol ve ürik asit seviyesinde artış

gerçek ağırlık kaybı vücuttaki yağ kitlesinin azalması ile mümkündür.. kas ve su kitlesindeki kayıplar hem sağlık açısından risklidir hem de kalıcı ağırlık kaybına neden olmamaktadır. ağırlık kaybının hızlı olması ilk olarak su, sonrasında kas kitlesindeki azalma ile ilişkilidir. dengeli diyetlerde yağ, ketojenik diyetlerde su ve açlık durumunda kas kaybı olmaktadır.

sonuç olarak; zayıflama yazılımı kişiye özel, bireyin benimseyip, yaşam stili durumuna getirerek uygulayabileceği, yeterli ve dengeli beslenme alışkanlığı kazandırabilecek özellikte olmalıdır. bundan başka obezitenin tedavisinde yalnız olarak rejim tedavisi yeterli olmamakta, beraberinde egzersiz yazılımı ve davranış değişikliği tedavisi de gerekir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder