?

Yumurta ve marul salatasi 20 adet tarifi

Yumurta ve marul salatası 20 adet tarifi

Yumurta ve marul salatası (20 adet)yumurta ve marul salatası 20 adet malzemeleri:

5 büyük marul veya kıvırcık salata yaprağı

3 katı yumurta, haşlanmış ve doğranmış

25 gr margarin veya tereyağı, yumuşatılmış

25 gr rokfor veya mavi danimarka peyniri, ufalanmış

yumurta ve marul salatası 20 adet tarifi:

marulların sert kısımlarını kesip ayırın. yıkayıp kurulayın, bir kenara koyun.iç hazırlığı: yumurtaları bir kaseye koyun, 25 gr margarin ve peyniri ilave edin. bir çatalla ezerek yumuşak bir ezme durumuna getirin. şayet çok sertse karışıma bir miktar daha margarin ilave edin.1 marul yaprağını tezgahın üzerine serin ve ortasına kaşıkla 1 yemek kaşığı yumurta karışımını koyun. karışımı kenarlara yayın. yaprağın kesilmiş kenarından itibaren sıkıca sarın. sarmaları şeffaf filmle tekrar sıkıca sarın.geri kalan marulları da aynı biçimde sarıp geceden buzdolabında tutun.servis etmek için: sarmaları şeffaf filmden çıkartıp bıçakla2. 5 cm. olmak üzere her parça ufak küçük kesin ve servis yapın.

alternatif:

daha hafif bir tat için mavi peynir yerine erimiş başka bir peynir çeşidi kullanabilirsiniz. tuz, biber, kırmızı acı biber ile tatlandırabilirsiniz. bundan başka mavi peyniri ançüez ezmesiyle de değiştirebilirsiniz. (tüp durumunda markette bulabilirsiniz. )

servis onerileri:

başlangıç olarak servis edebileceğiniz gibi kokteyllerle birlikte de sunabilirsiniz. başlangıç olarak servis ederseniz, domates ve salatalıkla sunabilirsiniz.afiyet olsun...

(yumurta ve marul salatası 20 adet yemek tarifi, yumurta ve marul salatası 20 adet yemeğinin yapılışı, yumurta ve marul salatası 20 adet yemeği pişirmek, yumurta ve marul salatası 20 adet yemeği nasıl yapılır ? )

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder