?

Zayiflama onerileri

Zayıflama önerileri

1. bitkisel zayıflama ilaçları sinir sistemini bozuyor: bitkisel zayıflama ilaçlarının vücutta b1 vitamini (thiamin) eksikliğine yol açarak, karbonhidrat metabolizmasını etkilediği, bununda istem dışı göz kaymasına ve yürümede dengesizliğe neden olabildiği belirlendi. aynı durumun, alkoliklerde de görülebildiğini ifade eden uzmanlar,alkoliklerde de thiamin eksikliğinin meydana gelebildiğine işaret ettiler. bitkisel zayıflama ilaçlarının, ciddi bir rahatsızlık olan ataksiaya da yol açabildiği kaydedildi. uzmanlar, araştırmada bitkisel ilaçların, metabolik dengesizlik yarattığını belirlediklerini açıkladılar. araştırmada, deneklerin kaslarına thiamin enjekte eden uzmanlar, 3 gün içerisinde yürüme ve vücut dengesinin sağlanabildiğini gözledi. bir ayiçinde ise hastalardaki sorunun tamamen giderildiği belirlendi.

2. açlık karşısında nasıl dayanıklı olunabilir: açlık hissini duyar duymaz derhal bir şeyler atıştırmaya kalkmayın ve on dakika bekleyiniz. belki bu müddet içerisinde ortaya çıkan o açlık arzusunun önüne geçmiş veya açlık durumunuz gelişi güzel bir gıda almadan da azalmış olacaktır. bu taktirde derhal bir bardak su içiniz. mideniz dolduğunda doyma refleksi sayesinde açlık hissinizi kandırmış olacaksınız. mide dolduğu için açlığı daha iyi tolere edebilirsiniz. yanınızda limon varsa bir dilim kesip suyunu içiniz. içilen bir dilim limon suyu açlık hissini azaltacaktır. büyük öğünler yerine daha sık aralıklarla az gıda yiyiniz. doyma dorumu beyinde kontrol edilen bir merkez sayesinde yapılmaktadır. ara öğünleri zevk alarak bekleyiniz. açlık hissinden uzak durmanın diğer bir biçimi ise hareket durumunda olmaktır. yalnızca kalorinin sınırlanması ile olan bir rejim uzun vadede başarı gösteren olamaz. onun için kalorinin sınırlanmasının yanı sıra aynı zamanda egzersiz yapmak ve hareket durumunda olmak bir o kadar mühimdir.

not: hareketlilik paralelinde verilen kilolar kalıcı olarak verilmiş olan kilolardır.3. su içmek zayıflatır: pekçok kişi sinirli ya da üzgün olduklarında ilk iş olarak buzdolabına yönelir. çünkü bu zamanlarda vücutta salgılanan endorfin hormonu iştah açar ve bizi yemeye yönlendirir. halbuki bu taktirde yapılacak en yararlı şey su içmektir. çünkü su, endorfin hormonu salınımını bloke ederek luzumsuz yemek yemeyi önler. kabızlığı engeller. yeterli su alınmadığı vakit beden gereksinimi olan

suyu bağırsaklardan çektiği için tansiyon için de olabildiğince yararlıdır. elmadaki petkin maddesi, zararlı kolesterolü (ldl) düşürür; atardamarları koruyan faydalı kolesterolü (hdl) yükseltir. elmadaki etkili maddelere yeni keşfedilen " phenylalanin" de eklendi. bu madde, vücutta bulunmakta olan ve kalbin çalışmasında destek olan q enzimini faaliyete geçirir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder